BUDAPEŠŤ

13.08.2018

Čo by to boli za prázdniny, keby sme nemali poriadny kultúrny zážitok! 

V piatok 10.8 sme od siedmej ráno cestovali do našej destinácie - Budapešť. Zaparkovali sme na parkovisku outletu, kde sme strávili 2-3 hodinky behaním po obchodoch. 

Po nákupoch sme zamierili na známu Vátci utca, kde sme sa ubytovali v krásnom apartmáne a vybehli do ulíc. Po náročnej ceste sme si dopriali kávu a vynikajúci zmrzlinový pohár v Gerbeaud café. Prešli sme celú Vátci utca a neskôr sme absolvovali našu prvú cestu metrom na námestie Batthyany tér - oproti parlamentu. Dĺĺĺha prechádzka popri Dunaji nás priviedla k Budavári sikló a lanovkou sme sa vyviezli na Budavári palota. 

Nevšedná stavba uprostred ničoho nám ukázala NULTÝ KILOMETROVNÍK. 

Cez reťazový most Széchenyi lánchíd sme sa dostali ku Budapest eye, kde sme sa 10 minút mohli z výšky pozerať na krásnu, nočnú Budapešť. 

VEDELI STE, ŽE?... Staviteľ mostu prehlásil, že jeho reťazový most je tak dokonalý, že ak ktokoľvek nájde čoilen jedinú chybu, on spácha samovraždu. Ľudia zistili, že obrovským levom na začiatku mosta, chýbajú jazyky. Povesť hovorí, že staviteľ samovraždu spáchal. Pravda je však, že levom jazyky nechýbajú, sú len malé. :)

Výsledok dňa - 24 240 krokov v ten deň.

V sobotu, 11.8, sme sa zobudili do daždivého počasia, čo nám však plány neprekazilo. Vynikajúce broskyne sme si kúpili na Veľkej tržnici, kde sa prekrývali vône rôznych špecialít, ktoré nás neskôr prilákali na obed.

Vátci utca sme prešli až k parlamentu a neskôr sme navštívili Baziliku sv. Stefana. Nemohli sme vynechať vynikajúcu kávu Starbucks priamo pred bazilikou. 

Šťastie, ktoré sme mali v tento deň, už snáď ani nikdy nebude. Ja ako vášnivá koniarka a Lili ako zaujatá judistka... No nebola v Budapešti IJF JUDO TOUR - GRAND PRIX BUDAPEST a zároveň LONGINES FEI NATIONS CUP BUDAPEST? No bolo!!! A oba sme navštívili. 

Krásna hala ARENA a neskutočná atmosféra judistov z Japonska, Ruska, Nemecka, Slovinska a hlavne Maďarska. Zážitok! 

Posledná bodka za úžasným programom boli parkúrové preteky, kde prekážky dosahovali až výšku 165cm! 

Výsledok dňa - 23 000 krokov.

Ďakujem za nádherné chvíle strávené s rodinou.