PRISAHÁM, ŽE SOM ŽILA...

04.11.2017

V slovenskom preklade kúsok pochmúrne, nie? Ale vďaka ,,našim" priateľom z Ameriky to znie úžasne. Píšem NAŠIM, pretože pomohli NÁM, nám pacientom. 

Pesničky Counting stars, Love runs out, If I lose myslef, Secrets alebo ich veľký hit Apologize sú známe pesničky od známej skupiny Onerepublic. Hit z roku 2014 však nie pre každého znamená toľko, čo pre mňa. Pesnička I LIVED (v preklade ,,žil/a som")

Bryan Warnecke ako ,,zastupiteľ" NÁS, v pesničke I Lived, je 19 ročný chalan žijúci s cystickou fibrózou. A aké má šťastie? Žije v mestečku, kde svoje detstvo prežil Ryan Tedder, spevák skupiny Onerepublic. Keď sa Ryan dozvedel o Bryanovi, zaujímal sa o jeho problémy a vznikol z toho hit I LIVED. 

V úvode videoklipu sa predstavuje Brayn, ktorý hovorí o cystickej fibróze ako o ,,chorobe, ktorá narúša tráviaci systém a pomaly zabíja pľúca." Ďalej vo videu zisťujeme, že aj napriek problémom, s ktorým tento chalan žije, zdoláva prekážky a vyšiel až na vrchol, ako člen populárneho cyklistického týmu Pink Lighting.  

Bryan najnovšie jazdí súťažne a získané peniaze venuje na prieskum CF. Taktiež sa venuje plávaniu ako inštruktor plavčíkov. 

Vo videoklipe sú krásne zobrazené krásy a strasti života s CF. Venujte čas vsuvkám, kedy Bryan  hovorí o CF a zamyslite sa...